Jak sprawdza się używane auta?

Mierząc się z zadaniem nabycia używanego auta, musimy dokładnie sprawdzić każdego potencjalnego kandydata. O ile wstępną selekcję możemy przeprowadzić sami, to poważnie interesujący nas pojazd lepiej oddać w ręce profesjonalistów. W końcu nie chcemy kupować kota w worku. Korzystając z usług eksperckich dowiemy się, czy nasz przyszły samochód nie okaże się skarbonką bez dna. Otóż auta, które na pierwszy rzut oka wyglądają idealnie, mogą posiadać szereg ukrytych usterek, których naprawa przewyższy koszty zakupu. Wyjaśniamy, jak wygląda taka profesjonalna usługa w sieci Motocontroler. Polska Grupa Ekspertów.

Motocontroler to profesjonalna sieć ekspertów motoryzacyjnych, która specjalizuje się w usłudze sprawdzania używanych samochodów. Sprawdzenie pojazdu z udziałem sieci jest dzisiaj gwarancją bezpiecznego zakupu. Uzyskujesz wsparcie ekspertów, którzy diagnozowali już tysiące innych pojazdów. Wysoka jakość oferowanych usług sprawia, że każdy znajdzie auto na miarę swoich potrzeb i kieszeni. Co więcej, zaoszczędzisz cenny czas i nerwy związane z dokonaniem ostatecznego wyboru.

Jak wygląda standardowa procedura?
Zainteresowany usługą musi najpierw wypełnić odpowiedni formularz, w którym określa wszystkie wymagania a potem dokonuje płatności za usługę. Eksperci kontaktują się następnie ze sprzedającym i informują go o zakresie oględzin, ustalając termin spotkania. W sytuacji, gdyby pojazd został wcześniej sprzedany, klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany. Pracownicy sieci dokonują szczegółowych oględzin podług stosowanej procedury, mieszczącej się w zakresie zamówionego raportu. Zostaną użyte profesjonalne narzędzia i urządzenia pomiarowe, które pozwolą ocenić auto pod względem wypadkowości i zużycia oraz umożliwiają przewidzenie ewentualnych usterek, jakie mogą pojawić się w przyszłości. Po wszystkim klient otrzymuje pełny raport w formie elektronicznej, kilkadziesiąt fotografii samochodu oraz opinię o tym, czy dany pojazd jest wart nabycia. Na koniec to klient decyduje czy jedzie do sprzedawcy i odbiera auto, ciesząc się udanym nabytkiem.

Co obejmuje procedura oględzin?
Eksperci wpierw uzyskują podstawowe informacje ogólne o aucie na podstawie dokumentacji, którą prezentuje sprzedający. Następnie kompletuje papiery dotyczące wszelkich napraw, jak rachunki i faktury. Kolejnym krokiem jest uzyskanie numeru VIN, na podstawie którego można poznać historię samochodu i przekonać się, czy nie jest on kradziony. Przy samym pojeździe szczegółowej analizie zostaje poddana karoseria. Proces rozpoczyna się od sprawdzenia pomiaru lakieru specjalnym miernikiem. Różnice w pomiarach sugerują, że dane fragmenty karoserii zostały wymienione bądź pomalowane. Może to oznaczać, że auto uległo wypadkowi. Potem weryfikacji zostają poddane szyby, opony, światła, silnik, wnętrza auta i elektronika. Jeśli klient wykupił pakiet rozszerzony zostanie sprawdzone podwozie auta, które podda się również badaniu komputerem diagnostycznym.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 648 475

E-mail: kontakt@flpoland.pl

Planujesz zakup używanego auta? Doradzimy, na co zwrócić uwagę i na jakie kwestie powinno się uważać, planując tego typu inwestycje.