Sprawdź, na co uważać, jeżeli chcesz kupić samochód używany!

Czy zakup używanego samochodu jest rzeczą prostą? Zdecydowanie nie! Czeka na nas nie tylko wielki wybór pojazdów, ale również kilka typów sprzedawców. Niestety, jednym z nich są ci, którzy po prostu chcą nas oszukać, nie informując nas o faktycznym stanie technicznym danego pojazdu. Jeżeli więc faktycznie trafiłeś na znakomitą okazję – uważaj!

I to właśnie na nie, na najlepsze okazje, na prawdziwe perełki, po które „ktoś już jedzie” powinniśmy uważać najbardziej. Zwłaszcza jeżeli niedawno zostały do Polski sprowadzone, prezentują się idealne, mają mały przebieg czy były serwisowane w ASO. Niestety, chcemy w takie rzeczy wierzyć – my, kupujący.

Zastanówmy się jedne, dlaczego ktoś dany pojazd chce sprzedać tak tanio, w końcu jest szansa, że może żądać za niego kilka czy kilkanaście tysięcy więcej. Nie wierzmy również w to, że skoro samochód został do Polski sprowadzony, to może być tańszy, bo w Niemczech samochody są tańsze. Niestety, nie są, a jeśli nawet, to różnice są naprawdę minimalne. Warto zakładać, że ceny są po prostu podobne do tych, które normalnie możemy spotkać w Polsce. Dodatkowo, sprowadzenie samochodu do Polski kosztuje, ktoś na każdym z nich musi jeszcze dodatkowo zarobić – w końcu nie sprowadza ich do Polski hobbystycznie, prawda?

Wszystko to sprawia, że samochody, które nie dość, że prezentują się rewelacyjnie, to jeszcze dodatkowo są tanie, powinniśmy uważać za naprawdę podejrzane. W takich przypadkach trzeba sprawdzić historię danego pojazdu oraz jego faktyczny stan techniczny.

Sprawdzenie historii nie jest takie trudne, możemy to zrobić nawet samodzielnie, na takich portalach, jak Historiapojazdu.gov.pl, jednak tylko w przypadku, gdy pojazd jest już przynajmniej od jakiegoś czasu w Polsce. Trudniej jest w przypadku poznawania dogłębnej historii pojazdu lub sprawdzania jego faktycznego stanu technicznego - wtedy musimy się na tym naprawdę znać. Co jednak zrobić, jeżeli nie mamy ani wiedzy, ani doświadczenia, ani nawet odpowiedniego sprzętu, takiego jak miernik grubości lakieru?

Wtedy warto postawić na specjalistów, takich, jak np. firma Mobil Ekspert. Sprawdza ona używane pojazdy dla swoich klientów. Usługi świadczą na terenie całej Polski, cena nie jest uzależniona od lokalizacji i zaczyna się już od 289 zł. Jeżeli chcesz mieć pewność, że dany pojazd faktycznie wart jest zakupu, warto zlecić jego sprawdzenie. Wtedy mamy pewność, że nie kupimy kota w worku!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 648 475

E-mail: kontakt@flpoland.pl

Planujesz zakup używanego auta? Doradzimy, na co zwrócić uwagę i na jakie kwestie powinno się uważać, planując tego typu inwestycje.