Zakup używanego samochodu sprowadzonego do Polski – co warto wiedzieć?

​Czy samochody, które są do nas tak często sprowadzane, zwłaszcza z Niemiec, to naprawdę tak duże okazje, jak starają się nam wmówić ich sprzedający? Niestety, w większości przypadków mijają się oni z prawdą i nie dopowiadają nam przynajmniej części faktów o sprzedawanych przez nich samochodach.

Warto zastanowić się nad tym, czy to możliwe, aby samochody w Niemczech były aż tak tanie, że sprzedającym opłaca się po nie jechać (generuje to dla nich koszty), przywieźć do Polski i sprzedać (sprzedający musi zarobić na każdym pojeździe ustalony przez siebie %) i jednocześnie cały czas są one często naprawdę tanie, tańsze, niż samochody z naszej rodzimej dystrybucji?

Niestety, wiele osób z branży wprost przyznaje, że samochody w Niemczech tańsze nie są, część zaś twierdzi, że są nawet o kilka % droższe. Skąd więc na naszym rynku ogrom okazji, obok których tak ciężko przejść obojętnie?

Wiele ze sprowadzanych samochodów niestety posiada wady i problemy techniczne, o których ich właściciele nam nie mówią. Co również istotne, wady te, jeżeli się pojawiają, często są również maskowane w jak najtańszy sposób, by nie generować w ten sposób dodatkowych kosztów. Mają więc kamuflować wadę aż do momentu sprzedaży samochodu – potem często może się z nim dziać dosłownie wszystko.

Czy możemy więc ustrzec się przed nieuczciwymi sprzedającymi i faktycznie dowiedzieć się, w jakim stanie faktycznym jest samochód, którego ogłoszenie nas zainteresowało? Na pewno dobrym sposobem jest zdecydowanie się na ofertę firmy Motocontroler. Oferują oni sprawdzenie dowolnego pojazdu na terenie całej Polski, a następnie przesłanie klientowi raportu w formie elektronicznej, maksymalnie w ciągu 48 godzin od oględzin pojazdu.

Ceny takich usług zaczynają się od 269 zł (to naprawdę mało, biorąc pod uwagę potencjalne koszty uporanie się z wadami, o których jako kupujący nie mieliśmy pojęcia), samych zaś oględzin dokonują prawdziwi profesjonaliści, do których zaliczają się m.in. byli rzeczoznawcy – to osoby, przed którymi żadna wada pojazdu po prostu się nie ukryje.

W każdym raporcie, poza olbrzymią liczbą informacji o pojeździe, znajdziemy również ogrom zdjęć, rekomendacja eksperta, czy w tej cenie warto dany pojazdu kupić, czy też nie oraz informacje, czy sprzedający próbował ukryć jakieś informacje dotyczące stanu pojazdu, czy też nie.

Jak widać, jest to znakomita oferta dla osób, które chcą zakupić używany pojazd, lecz nie znają się na motoryzacji czy mechanice zbyt dobrze i poszukują profesjonalnego wsparcia w zakupie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 648 475

E-mail: kontakt@flpoland.pl

Planujesz zakup używanego auta? Doradzimy, na co zwrócić uwagę i na jakie kwestie powinno się uważać, planując tego typu inwestycje.