Sprawdzanie samochodu przed zakupem – czy oględzin musimy dokonywać samodzielnie?

​Coraz większa liczba klientów, którzy poszukują dla siebie samochodu używanego, przekonuje się do tego, że przed jego zakupem konieczne są dokładne oględziny pojazdu – dzięki nim możemy poznać fatyczny jego stan techniczny. Opcja ta staje się tak popularna, ponieważ coraz większa liczba kupujących zdaje sobie sprawę z tego, że podczas zakupu mogą zostać po prostu oszukani.

Sprzedający czasami po prostu nie informują ich o faktycznym stanie samochodu, potrafią przemilczeń nawet dość poważne usterki czy wypadki, w których brał udział pojazd. Tyczy się to zwłaszcza samochodów, które do Polski zostały sprowadzone, lecz nie tylko. Pamiętajmy również o tym, że bardzo popularne jest po prostu cofanie liczników czy nawet podrabianie książek serwisowych – te dwa procedery znów najczęściej dotyczą pojazdów sprowadzony, ponieważ w ich przypadku jest to najłatwiejsze do wykonania i najtrudniejsze do wykrycia. Z tego właśnie powodu czasami trafiamy na oferty sprzedaży samochodów sprowadzanych, które wyglądają na prawdziwe okazje, gdzie samochód w perfekcyjnym stanie oferowany jest za naprawdę niską kwotę. Na takie ogłoszenia powinniśmy uważać zwłaszcza!

Czy oględziny samego pojazdu muszą być jednak wykonywane przez nas lub kogoś z naszych bliskich? Aby były one możliwe, potrzebujemy nie tylko wiedzy i najlepiej doświadczenia, ale również odpowiedniego sprzętu, który umożliw nam nawet tak podstawowe działania, jak sprawdzenie grubości lakieru w danym miejscu. Dodatkowo, każde oględziny to dla nas czas oraz koszty – musimy uwzględnić dojazd, czasem warto również udać się z samochodem np. do lokalnego ASO, aby samochód został dokładnie sprawdzony. Jeżeli samochód, którym jesteśmy zainteresowani, oddalony jest od nas o setki kilometrów, oględziny kosztują naprawdę sporo oraz dodatkowo musimy poświęcić na nie nawet cały dzień.

Nie musimy jednak tego robić! Takie firmy jak Motocontroler czy Mobile Ekspert mogą wykonać oględziny za nas. Usługi tego typu kosztują nawet mniej niż 300 zł i to niezależnie od lokalizacji pojazdu. Najczyściej w ciągu 48 godzin w nasze ręce trafi dokładny raport, dzięki czemu dowiemy się, czy faktycznie warto danym pojazdem się interesować, czy też nie. Sam ekspert również doradzi nam, czy jego zdaniem warto kupić dany samochód, a jeśli tak, to za ile.

Zdecydowanie warto zapoznać się z ofertami obu firm – dzięki nim nie tylko poznamy faktyczny stan pojazdu, ale również oszczędzimy wiele czasu. Dodatkowo, możemy wyjść również na finansowy plus, jeżeli samochód oddalony jest od nas o setki kilometrów. Nic dziwnego, że na usługi tego typu w ostatnich latach decyduje się tak wielu Polaków!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 648 475

E-mail: kontakt@flpoland.pl

Planujesz zakup używanego auta? Doradzimy, na co zwrócić uwagę i na jakie kwestie powinno się uważać, planując tego typu inwestycje.