Czy warto poszukiwać samochodów używanych oddalonych od nas o kilkaset kilometrów?

Często, gdy poszukujemy samochodów używanych, które spełniają nasze liczne wymagania, okazuje się, że w naszym kraju jest ich stosunkowo niewiele. Może się wręcz okazać, że mamy do czynienia tylko z kilkoma egzemplarzami, które rozrzucone są po całej Polsce. Co zrobić w takim przypadku?

Dużym plusem w tej sytuacji jest fakt, że tak mała liczba pojazdów oznacza, że mamy konkretne wymagania, z których zdajemy sobie sprawę. Nie szukamy okazji – szukamy pojazdu, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. To sprawia, że mamy duże szanse, że po zakupie będziemy z danego pojazdu zadowoleni.

Perspektywa kilkukrotnego wyjazdu w różne części Polski nie jest jednak rzeczą przyjemną. Po pierwsze, potrzebujemy na to czasu. Prawdopodobnie w ciągu jednego dnia uda nam się w takim przypadku sprawdzić jeden lub maksymalnie dwa samochody. Musimy uwzględnić również koszty takich wypraw – każda z nich może być naprawdę kosztowna, biorąc pod uwagę paliwo czy jedzenie gdzieś po drodze, zwłaszcza gdy nie jedziemy sami. Pamiętajmy również, że pojazdy te (pomimo tego, że „na papierze” spełniają wszystkie nasze wymagania) i tak trzeba będzie jeszcze dokładnie sprawdzić).

I w takich właśnie przypadkach warto zdecydować się na usługi firmy, która sprawdzi taki samochód za nas. Jedną z nich jest właśnie Motocontroler, jeden z liderów w swojej branży na naszym polskim rynku.

Wybieramy samochód, który ma zostać sprawdzony a ekspert zatrudniony przez Motocontroler kontaktuje się ze sprzedającym i umawia na oględziny. Po maksymalnie 48 godzinach trafia w nasze ręce dokładny raport z oględzin. Jego przykład możemy zobaczyć pod adresem https://www.motocontroler.com/raport-samochodowy. Ceny takich usług w firmie Motocontroler zaczynają się od 289 zł. Jednocześnie są one w 100% niezależne od lokalizacji sprawdzanego pojazdu, ponieważ firma ta działa skutecznie na terenie całej Polski. W wielu przypadkach może się okazać, że nie dość, że zaoszczędzimy dużo czasu, to w cenie paliwa oraz innych, dodatkowych wydatków, dostaniemy usługę, w której nie tylko ktoś nas wyręczy, ale również dostarczy bardzo dokładne informacje na temat danego pojazdu.

W Polsce często okazuje się, że sprzedający nie informują kupujących o wszystkich mankamentach danego pojazdu – to dzięki nim część pojazdów jest tak tania. My, jako kupujący, chcemy wierzyć w ich zapewniania, a na końcu okazuje się, że zakupiliśmy pojazd wadliwy, który albo warto sprzedać, albo trzeba do niego naprawdę zainwestować, aby poruszanie się nim było możliwe i bezpieczne. Tym bardziej zachęcamy do sprawdzenia oferty firmy Motocontroler – dzięki nim będziemy znali wszystkie detale danego pojazdu, dzięki czemu nie kupimy wadliwego kota w worku!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 648 475

E-mail: kontakt@flpoland.pl

Planujesz zakup używanego auta? Doradzimy, na co zwrócić uwagę i na jakie kwestie powinno się uważać, planując tego typu inwestycje.