Używane samochody osobowe sprowadzane zza granicy – co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup?

​Gdy mamy w planach zakup używanego samochodu osobowego, często naszą uwagę przyciągają samochody sprowadzane do nas zza granicy. Czemu tak jest i co powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup? Odpowiedzi znajdziecie poniżej!

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego to właśnie samochody sprowadzane tak często interesują Polaków, oto odpowiedź – często są to oferty najbardziej atrakcyjnych samochodów w danym przedziale cenowym, przynajmniej „na papierze” i na zdjęciach. Samochody sprowadzane bardzo dobrze prezentują się do strony wizualnej, sprzedający deklarują ich sprawność i bezkolizyjność, do tego często mają przejechane naprawdę mało kilometrów. Po prostu prezentują się bardzo atrakcyjne, do tego ich ceny są raczej niskie. Sumarycznie daję nam to naprawdę bardzo atrakcyjną ofertę.

Czy jednak powinniśmy decydować się na szybki zakup, gdy trafiamy na prawdziwą okazję? Niestety nie. Często bowiem okazuje się, że samochody te faktycznie są w stanie gorszym, niż deklarowany, do tego mogą posiadać cofnięte liczniki lub sfałszowane książki serwisowe – oba te aspekty są znacznie prostsze w realizacji, jeżeli samochód jest sprowadzany zza granicy.

Warto pamiętać o tym, że samochody w krajach zachodnich, również w Niemczech, nie są tańsze niż w Polsce lub różnice te są minimalne i wahają się dodatkowo w obie strony. Zanim jednak dany pojazd do Polski trafi, musi zostać odnaleziony oraz sprowadzony, co generuje koszty. Nie zapominajmy również o wynagrodzeniu dla osoby, która się tym zajmuje – w końcu to jej pracy. W takim przypadku mamy więc dodatkowe koszty, które po prostu muszą zostać doliczone do końcowej ceny pojazdu. Jeżeli jest więc ona naprawdę bardzo niska, to powinniśmy zastanowić się na tym, dlaczego tak jest i ile samochód musiał kosztować w Niemczech. Może się więc okazać, że pojazd został sprzedany mocno poniżej ceny rynkowej, a to może oznaczać, że został sprzedany jako samochód uszkodzony.

Niestety, często się tak dzieje. Z tego powodu, zanik zdecydujemy się na zakup, powinniśmy poznać stan i historie pojazdu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, postawmy na specjalistów z MobilEkspert. Sprawdzą dla nas dowolny samochód na terenie kraju w cenie nawet niższej niż 300 zł! Więcej o ich ofercie dowiecie się na ich stornie internetowej, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 648 475

E-mail: kontakt@flpoland.pl

Planujesz zakup używanego auta? Doradzimy, na co zwrócić uwagę i na jakie kwestie powinno się uważać, planując tego typu inwestycje.