Ocena historii auta oraz jego karoserii i przebiegu

Chcesz kupić dobre używane auto, ale nie masz czasu na prowadzenie żmudnych poszukiwań? Na szczęście jest Motocontroler, który pomoże ci dokonać odpowiedniej oceny pojazdu. Wystarczy wysłać formularz a oddelegowani eksperci skontaktują się ze sprzedającym, potwierdzą aktualność oferty oraz dostępność pojazdu.

Po pozytywnej weryfikacji dostępności samochodu, Motocontroler wysyła na miejsce swojego eksperta z wieloletnim, kierunkowym doświadczeniem. Zazwyczaj jest to rzeczoznawca samochodowy, mechanik bądź diagnosta samochodowy. Podczas sprawdzania samochodu będzie korzystał z niezbędnych narzędzia, weryfikując krok po kroku poszczególne części. Dokona fotograficznej dokumentacji wszelkich wad samochodu, z którymi zazwyczaj nie obnosi się sprzedawca. Ponadto dokona on subiektywnej oceny pojazdu a informacje zostaną w przystępny sposób przekazane klientowi. Na specjalne życzenie ekspert może zadzwonić do zainteresowanego tuż po obejrzeniu auta i opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach. Na koniec zostaje sporządzony z raport, w którym znajdziemy omówienie takich kwestii, jak:

Historia pojazdu
Istnieje kilka skutecznych sposobów na sprawdzenie historii samochodu. Najlepiej jeśli sprzedającemu jest znana dokładna przeszłość pojazdu a jego odpowiedzi są logiczne i poparte odpowiednimi dokumentami. Ekspert będzie wymagał udostępnienia faktur z napraw oraz bardzo dokładnie przejrzy książkę serwisową. W sytuacji, gdy nie ma wspomnianych papierów rozkoduje numer VIN i dokładnie obejrzy samochód. To właśnie oględziny karoserii są w stanie powiedzieć ekspertowi więcej niż sprawdzenie udokumentowanej historii pojazdu.

Kontrola przebiegu auta
Raport samochodowy dostarczany klientowi zawiera sekcję, w której ekspert potwierdza bądź nie autentyczność wskazanego przebiegu auta. Sprawdzenie przebiegu samochodu wykonuje się na kilka sposobów. Eksperci Motocontroler bazują na wiedzy i doświadczeniu oraz na dostępnym profesjonalnym sprzęcie diagnostycznym. W tym przypadku bardzo przydatne jest rozkodowanie numeru VIN.

Sprawdzanie stanu karoserii
Kontrola stanu karoserii jest bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów, ponieważ naruszona konstrukcja auta odznacza się niewłaściwą sztywnością, co ma bardzo duży wpływ na to, jak samochód zachowa się podczas wypadku.

Ocena stanu technicznego
Sprawdzenie stanu technicznego najpełniej jest przeprowadzone w oferowanych pakietach complex i maxi. Ekspert ma najwięcej możliwości znalezienia ewentualnych wad technicznych wtedy, gdy posiada dostęp do samochodu od spodu. Bardzo ważne jest również podłączenie komputera diagnostycznego po to, aby sprawdzić błędy silnika. Ponadto każdy raport samochodowy MotoControler zawiera wykonanie jazdy testowej, która jest podstawowym elementem sprawdzenia stanu technicznego auta.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 648 475

E-mail: kontakt@flpoland.pl

Planujesz zakup używanego auta? Doradzimy, na co zwrócić uwagę i na jakie kwestie powinno się uważać, planując tego typu inwestycje.