Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

Zakup używanego samochodu nigdy nie powinien być wynikiem spontanicznej decyzji. Oczywiście jakkolwiek byśmy nie kombinowali i ile byśmy nie szukali nie znajdziemy samochodu, do którego nie będzie trzeba odrobinę dorzucić. Warto pamiętać, że bardzo często te najbardziej wyczyszczone auta, to z reguły skarbonki bez dna. O wiele lepiej zdecydować się na przybrudzony pojazd na stalowych felgach, ale za to sprawny technicznie niż błyszczący z niejasną historią.

W teorii kupno używanego auta powinno być tańsze od nabycia nowego. Wszystko jednak zależy od późniejszej eksploatacji i bardzo często używany samochód w atrakcyjnie niskiej cenie okazuje się pożerającym nasz portfel błędem. Najlepiej zatem, jeśli przed kupnem używanego samochodu udamy się z nim do serwisu, nawet jeśli jego stan wydaje się idealny. Specjaliści, tacy jak Motocontroler. Polska Grupa Ekspertów Samochodowych, są w stanie dokładnie sprawdzić auto pod każdym kątem i powiadomić nas o ewentualnych kosztach dalszych napraw. Wyjaśniamy, jak wygląda proces sprawdzenia używanego pojazdu.

Standardowy pakiet i ewentualne dodatki
Decydując się na zakup używanego auta, musimy wykazać się dużą rozwagą. Jakkolwiek duża byłaby nasza wiedza na temat motoryzacji, to nie zawsze dysponujemy narzędziami, które pozwolą dokładnie zweryfikować stan pojazdu. Raport wykonany przez eksperta to nie wielki wydatek, a pomoże nam uniknąć błędu. W standardowym pakiecie otrzymujemy wnikliwe sprawdzenie auta polegające na ocenie miernikiem jego wypadkowości wraz z pozostałymi elementami zewnętrznymi; weryfikacji wnętrza pojazdu, komory silnika i jego pracy; kontroli zawieszenia, układu kierowniczego i hamulców; sprawdzeniu tego, czy licznik nie został cofnięty oraz otrzymaniu fachowej decyzji mówiącej, czy warto kupić dany samochód. Bardziej wnikliwi, przy niewielkiej dodatkowej opłacie, mogą zdecydować się na dokładne oględziny podwozia w warsztacie oraz podłączenie auta do komputera diagnostycznego w celu sprawdzenia ewentualnych błędów. Jeśli na poważnie interesuje Cię zakup danego auta, warto zdecydować się na taką kontrolę, która w wersji standard kosztuje zaledwie 269 zł a pomoże dokonać udanego zakupu.

Przeprowadzenie całego procesu
Jeśli potrzebujesz niedrogiego, używanego auta w dobrym stanie, ale zupełnie się na tym nie znasz lub zwyczajnie nie masz czasu na prowadzenie poszukiwań Motocontroler. Polska Grupa Ekspertów Samochodowych pomoże ci przejść przez ten proces od początku do końca. Wówczas otrzymamy wsparcie doświadczonego eksperta, który wyszuka auto zgodne z Twoimi wymaganiami i sprawdzi go w najwyższym pakiecie, czyli wszystko to, o czym pisano wyżej. Co więcej, ekspert będzie negocjował jak najniższą cenę w Twoim imieniu i będzie wspierał Cię u sprzedawcy. W ten sposób na pewno znajdziesz tanie auto, które posłuży jeszcze przez długie lata.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 648 475

E-mail: kontakt@flpoland.pl

Planujesz zakup używanego auta? Doradzimy, na co zwrócić uwagę i na jakie kwestie powinno się uważać, planując tego typu inwestycje.